הצטרפו אלינו! חוברת מתכונים בחינם עם 100 המתכונים המובילים שלנו.

בורשטיין קפה מסבירים מהי מקינטה ואיך לבחור את המתאימה בעבורכם

בורשטיין קפה מסבירים מהי מקינטה ואיך לבחור את המתאימה בעבורכם

חברת בורשטיין קפה קיימת כבר למעלה מ-50 שנה ומוכרת מכשירי מקינטה איכותיים בכל הגדלים. אז מהי מקינטה? מקינטה היא מכשיר פלא קטן ומתומן מתוצרת איטליה אשר מכין קפה בסגנון אספרסו על הגז, ללא הצורך במכונת קפה גדולה ועתירת תחזוקה, מה גם שהוא מתאים לנסיעות ולטיולי שטח. המקניטה הומצאה בשנת 1933 על ידי המהנדס האיטלקי אלפונסו ביאלטי.

איך זה עובד?

המקניטה מורכבת מ-3 חלקים, באמצעי שמים את הקפה הטחון ובתחתון ממלאים מים. לאחר שמניחים את המקניטה על הכיריים, מצטבר לחץ בתא הנמוך ביותר והוא דוחף את המים למעלה דרך הקפה הטחון. התוצאה – קפה חזק וטעים בסגנון אספרסו.

אם אתם רוצים ליהנות מכל היתרונות שמקניטה מציעה לכם, עליכם לרכוש מקינטה וכדי שתוכלו לבחור את הדגם המתאים ביותר עבורכם מתוך שלל דגמי מקינטות קפה , המומחים של בורשטיין קפה ריכזו לכם כמה טיפים חשובים.

אלומיניום VS נירוסטה

יש שני חומרים עיקריים שמשמשים לייצור מקניטות קפה והם: אלומיניום ונירוסטה. מקינטות משני החומרים יפיקו עבורכם קפה טעים ואיכותי, אבל ההבדלים בין החומרים באים לידי ביטוי במקומות שונים:

  • מקניטות מאלומיניום – זהו החומר המקורי ששימש לייצור מקינטות, מכיוון שהוא קל לעיבוד וזול יותר. מקינטות מאלומיניום יכולות לחלוט אספרסו מעולה והן עמידות למדי, אך לעיתים מתכת האלומיניום תשפיע על טעם הקפה. מקינטות מאלומיניום יהיו זולות יותר, אך עם הזמן הן יתחילו להחליד.
  • מקינטות מנירוסטה – נירוסטה זהו סוג חדש של מתכת שהפך לפופולרי יותר עבור ייצור מכשירי מטבח. חומר זה קל יותר לניקוי ועמיד מאוד בפני שריטות ומכות. לכן אם אתם רוצים מקינטה שתחזיק מעמד לאורך שנים רבות, אולי כדאי לבחור בנירוסטה.

התאמה לסוג הכיריים

אם יש לכם כיריים חשמליות או אינדוקציה תרצו לבדוק שדגם המקניטה שאתם בוחרים אכן מתאים ומותאם לכך. קחו בחשבון שרוב הדגמים הבסיסיים של מקינטות מתאימים לכיריים גז, ואם אתם מתכננים להשתמש במקינטה שלכם על כירים חשמליות או על אינדוקציה עליכם לוודא שהיא תואמת לכך וכוללת תכונות מובנות בבסיס המבשלה שההופכות אותה לשימושית למטרה זו.

ידני VS חשמלי

אם נודה באמת, מקינטות לא הכי פשוטות לשימוש למן הרגע הראשון. בהחלט מעורבת בנושא עקומת למידה ועליכם ללמוד כיצד לשלוט בטמפרטורה ובסוג הטחינה. מקינטות חשמליות די מקלות על המשימה, הן מתחברות לשקע ויש להן ווסת טמפרטורה, בדומה לקומקום חשמלי, כך שהשימוש בהן אינטואיטיבי יותר, עם זאת מחירן יהיה גם גבוה יותר בהשוואה למקינטה רגילה.

גודל

ולבסוף, הגודל. מקינטות זמינות בגדלים שונים ועליכם לבחור את הדגם המתאים בהתאם לכמות הקפה שאתם מתכננים להכין בכל פעם. יש מקינטות שיכולות להפיק בסשן חליטה אחד 6 כוסות קפה, בעוד שאחרות יפיקו 4. לחלופין יש גם דגמים שיכינו 2 כוסות קפה בכל פעם. לכן בחרו בהתאם לאופן השימוש ולכמות הקפה שתרצו להכין בכל פעם.

מקינטות הן מכשירים מדהימים שיכולים להפיק לכם אספרסו טעים וטרי, בקלות על הגז! מוזמנים לבדוק את הדגמים השונים של מקינטות באתר בורשטיין קפה.